8 sierpień 2014

Zwycięska Legia odpada przez własną głupotę

Dział: Sport
Napisał
Wszystko wydawało się takie piękne – dwa zwycięstwa z teoretycznie lepszym przeciwnikiem i gładki awans do ostatniej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Jeden błąd sprawił jednak, że mimo wygranej Legia Warszawa żegna się w rozgrywkami.

Emocjonujący poranek zafundowała polskim kibicom UEFA. To właśnie dziś zapadła bowiem decyzja w sprawie rewanżowego meczu Legii Warszawa z Celtikiem Glasgow, który warszawiacy wygrali pewnie 2:0 i tym samym zagwarantowali sobie awans do kolejnej rundy rozgrywek. Wszystko jednak byłoby zbyt piękne. Przeciwnicy Stołecznej drużyny domagali się bowiem walkoweru z powodu pojawienia się na boisku w 87. minucie Bartosza Bereszyńskiego, który był nieuprawniony do gry podczas tego spotkania.

Pomimo faktu, że piłkarz spędził na boisku zaledwie kilka minut, a jego gra nie przyczyniła się do wyniku meczu, UEFA postanowiła ukarać Legię poprzez walkower dla drużyny z Glasgow. Tym samym zamiast awansu do kolejnej rundy Ligi Mistrzów, zawodnicy i kibice otrzymają na otarcie łez lokatę w IV rundzie Ligi Europejskiej.

W sieci już głośno o decyzji, którą podjęła UEFA - czy słusznie? To oczywiście sprawa dyskusyjna. Jedno nie pozostaje bez wątpliwości. Ktoś jest odpowiedzialny za pojawienie się na boisku zawodnika, który nie miał prawa uczestniczyć w spotkaniu...