Collegium Civitas – 15 lat doświadczenia
Collegium Civitas to niepubliczna uczelnia akademicka w Warszawie powstała w 1997 roku. Od 15 lat misją uczelni jest oferowanie studiów społecznych i politycznych na najwyższym poziomie, umożliwianie młodym ludziom zdobywania praktycznych umiejętności, poszerzanie horyzontów oraz kształtowanie dojrzałych postaw obywatelskich.
Licencjat i magisterium oraz studia podyplomowe i kursy
Collegium Civitas oferuje studia w następujących obszarach:
Umożliwiamy także podjęcie studiów w formie łączącej wiele obszarów tematycznych:
Indywidualne Studia Interdyscyplinarne ("MISH" w CC) na najbardziej poszukiwanych kierunkach i specjalnościach: Socjologia, Stosunki Międzynarodowe, Politologia, Dziennikarstwo i Nowe Media, Studia Wschodnie i Azjatyckie.
Study in English
Collegium Civitas, jako pierwsza wyższa uczelnia w Polsce, wprowadziło licencjackie i magisterskie studia w zakresie Stosunków Międzynarodowych i Politologii (International Relations, Political Science) w języku angielskim. W ofercie CC do wyboru jest ponad 25 programów licencjackich i magisterskich w języku angielskim i dwujęzycznych (polsko-angielskich) na kierunku International Relations w następujących obszarach:
Patronat 5 instytutów PAN
Collegium Civitas działa pod patronatem aż pięciu instytutów nauk społecznych PAN: Instytutu Filozofii i Socjologii, Instytutu Historii, Instytutu Studiów Politycznych, Instytutu Sztuki oraz Instytutu Slawistyki.
Doktorat z socjologii
Collegium Civitas jest uczelnią akademicką – posiada uprawnienia do doktoryzowania z dziedziny socjologii. Uczelnia jest członkiem Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, jako jedna z dziewięciu szkół niepublicznych.
Studia w centrum Warszawy – Pałac Kultury i Nauki
Collegium Civitas mieści się na XII piętrze Pałacu Kultury i Nauki, plac Defilad 1, 00-901 Warszawa.
Wysoko w rankingach
Najlepsza kadra i bezpośrednie relacje
Zajęcia w CC prowadzone są przez:
Collegium Civitas oferuje unikatową, w porównaniu z innymi uczelniami, jakość nauki:
Interdyscyplinarny i elastyczny program
Tryb studiowania, który na innych uczelniach jest przywilejem nielicznych, w Collegium Civitas stanowi standard studiowania. Uczelnia łączy solidne podstawy akademickiego wykształcenia społecznego i humanistycznego z wysokiej jakości wiedzą specjalistyczną i zdobywaniem praktycznych umiejętności. Umożliwia to:
Przygotowanie do rynku pracy
Centrum Karier Collegium Civitas wspiera rozwój potencjału zawodowego osób rozpoczynających studia w CC oraz ich startu na rynku pracy po studiach. Uczelnia zapewnia:
Otwartość na świat
Ponad 100 studentów i studentek CC może co roku skorzystać ze stypendiów europejskich na studia w uczelniach partnerskich. Collegium Civitas jest w czołówce szkół wyższych oferujących wyjazdy i praktyki zagraniczne dzięki temu, że:
Stypendia i pomoc materialna
Każda osoba studiująca w CC może ubiegać się o:
Wsparcie osób niepełnosprawnych
Uczelnia zapewnia:
Nowoczesne zaplecze dydaktyczne
Collegium Civitas oddaje do dyspozycji studentów i studentek:
Przyjęcia na studia I i II stopnia (licencjackie i magisterskie) jedynie na podstawie złożonych dokumentów.
Ze względu na specyfikę studiów warunkiem przyjęcia na Dziennikarstwo jest obligatoryjna rozmowa kwalifikacyjna.
Warunkiem przyjęcia jest złożenie kompletu dokumentów i pozytywny wynik postępowania kwalifikacyjnego.
Wszyscy kandydaci zainteresowani studiami w Collegium Civitas proszeni są o wypełnienie formularza-wniosku zgłoszeniowego, który dostępny jest online pod adresem rekrutacja.civitas.edu.pl
Nie będą przyjmowani kandydaci na III rok studiów I stopnia oraz na II rok studiów II stopnia, stacjonarnych i niestacjonarnych.
Zasady przyjęć na studia i wymagane dokumenty:
UWAGA: Uruchomienie danego kierunku studiów, specjalności lub specjalizacji uzależnione jest od przyjęcia odpowiedniej liczby kandydatów – co najmniej 25 osób.
Szczegółowych informacji udziela Biuro Rekrutacji
tel. +48226567189
e-mail: rekrutacja@collegium.edu.pl
-
Collegium Civitas uzyskało po raz kolejny certyfikat w Ogólnopolskim Konkursie i Programie Certyfikacji „Uczelnia Liderów 2013”. W tej edycji Konkursu uzyskaliśmy dodatkowo wyróżnienie „Primus”, przyznawane najwyżej ocenionym uczelniom przez recenzentów zasiadających w komisji konkursowej. Gościem specjalnym gali finałowej był prof. Edmund Wnuk-Lipiński, rektor honorowy Collegium Civitas.
Collegium Civitas jest 5. najlepszą niepubliczną uczelnią w Polsce, a kierunek Socjologia prowadzony w Collegium Civitas jest 2. najlepszym kierunkiem pośród oferowanych na uczelniach niepublicznych.
Certyfikat „Uczelnia Liderów” 2012
Collegium Civitas uzyskało po raz kolejny certyfikat „Uczelnia Liderów”. W tej edycji Konkursu Collegium Civitas dodatkowo otrzymało wyróżnienie „Primus”, przyznawane uczelniom, które uzyskały najwyższą liczbę punktów rankingowych przyznanych przez recenzentów zasiadających w komisji konkursowej.
Collegium Civitas na 6. miejscu w rankingu niepublicznych uczelni magisterskich "Perspektyw"
Collegium Civitas jest 6. najlepszą niepubliczną uczelnią w Polsce i 2. niepubliczną uczelnią w zestawieniu najlepszych uniwersytetów publicznych i niepublicznych z całej Polski.
Ranking Perspektyw 2012
Collegium Civitas na 1. miejscu w rankingu szkół wyższych tygodnika „Wprost” 2012
Po raz siódmy Collegium Civitas zajęło pierwsze miejsce w rankingu szkół wyższych tygodnika „Wprost”. Uczelnia najlepiej - spośród uczelni niepublicznych - dba o studentów, wysoki poziom świadczonych usług i zapewnia absolwentom dobry start na rynku pracy.
Ranking uczelni Wprost 2012 (pdf)
2. miejsce w rankingu szkół wyższych tygodnika „Wprost” 2011
W kategorii uczelni niepublicznych CC uzyskało w sumie 202,32 pkt: 67,81 - za ofertę edukacyjną, 64,97 - za zaplecze naukowo-dydaktyczne i 69,54 - za współpracę z otoczeniem społeczno-biznesowym i międzynarodowym.
Certyfikat „Uczelnia Liderów” 2011
Collegium Civitas otrzymało certyfikat „Uczelnia Liderów” w I edycji konkursu i certyfikacji szkół wyższych organizowanej przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję Public Relations Przemysław Ruta Communication.
Collegium Civitas wśród 10 najlepszych niepublicznych uczelni magisterskich w Polsce w rankingu „Perspektyw” i „Rzeczpospolitej” 2011
Collegium Civitas jest 3. niepubliczną uczelnią w zestawieniu kierunków społecznych i 1. niepubliczną uczelnią w zestawieniu najlepszych uniwersytetów publicznych i niepublicznych z całej Polski.
Collegium Civitas posiada akredytację:
oraz
Wprost
Polityka
Rzeczpospolita i Perspektywy
Wiarygodna Szkoła
II edycja Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej Start w Karierę PL
Absolwenci i absolwentki Socjologii i Politologii z CC są najbardziej poszukiwani na rynku pracy spośród wychowanków innych uczelni niepaństwowych.
Certyfikat Plagiat.pl
W 2008 roku Collegium Civitas otrzymało certyfikat systemu Plagiat.pl potwierdzający przyznanie uczelni „złotej" kategorii w zakresie ochrony oryginalności prac dyplomowych.
Dobroczyńca Roku
Collegium Civitas było dwukrotnie nominowane do tytułu „Dobroczyńca Roku” w kategorii edukacja i oświata (2002 i 2003).
Prezydent Collegium Civitas - prof. Jadwiga Koralewicz - została powołana do Rady Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta
Pani Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Barbara Kudrycka, w lutym 2012 r. powołała prof. Jadwigę Koralewicz - prezydent Collegium Civitas - do Rady Polsko-Amerykańskiej Fulbrighta (na podstawie art 6. ust. 1 pkt. 1. Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki w sprawie współpracy w ramach Polsko-Amerykańskiej Komisji, sporządzonej w Waszyngtonie).
Rektor Collegium Civitas - prof. dr hab. Edmund Wnuk-Lipiński - został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski w październiku 2011 r. wręczył odznaczenia państwowe za wybitne zasługi w działalności naukowo-badawczej, dydaktycznej i społecznej, za popularyzowanie nauki w Polsce i na świecie oraz wręczył nominacje profesorskie. Wśród osób odznaczonych znalazł się prof. dr hab. Edmund Wnuk-Lipiński, rektor Collegium Civitas.
Złoty Krzyż Zasługi dla prof. Bogdana Macha i prof. Tomasza Stryjka
Na wniosek prezesa Polskiej Akademii Nauk, prezydent RP Bronisław Komorowski nadał w 2010 roku odznaczenie wykładowcom CC za zasługi w działalności na rzecz rozwoju nauki i za osiągnięcia w pracy dydaktycznej.
Red. Jacek Żakowski wyróżniony tytułem Europejczyka Roku 2008
Kierownik Katedry Dziennikarstwa Collegium Civitas został wyróżniony w kategorii „dziennikarz". Tytuł przyznawany przez miesięcznik „Monitor Unii Europejskiej", otrzymał obok takich osobowości jak prof. Jadwiga Staniszkis, prof. Jerzy Buzek czy Jerzy Stuhr.
Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski dla sędziego Wiesława Johanna
W 2008 roku prezydent RP – Lech Kaczyński, wręczył jedno z najwyższych odznaczeń państwowych sędziemu Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku Wiesławowi Johannowi. Wykładowca CC został odznaczony za wybitne zasługi dla niepodległości Polski i pracę na jej rzecz.
Prezydent Collegium Civitas, prof. Jadwiga Koralewicz w Loży Kobiet Wybitnych Europejskiego Forum Właścicielek Firm
W 2007 roku Forum przyjęło prof. Jadwigę Koralewicz do Loży Kobiet Wybitnych, promujących pozytywny wzorzec osobowościowy współczesnej kobiety sukcesu. W Loży do tej pory znalazły się m.in. Janina Ochojska, Teresa Rosati, Krystyna Janda, Otylia Jędrzejczak.
Prof. dr hab. Andrzej Paczkowski „Najlepszym Nauczycielem Akademickim 2003”
Nagrodę Edukacyjną Prezydenta m. st. Warszawy w tej kategorii otrzymał wykładowca i członek Senatu Collegium Civitas.
Prof. dr hab. Tadeusz Gadacz „Najlepszym Nauczycielem Akademickim 2002”
Nagrodę Edukacyjną Prezydenta m. st. Warszawy w tej kategorii otrzymał kierownik Katedry Filozofii, twórca autorskiego programu studiów filozoficznych w Collegium Civitas.
Tytuł „Philanthropos Honoris Causa” dla prof. Jadwigi Koralewicz, rektora Collegium Civitas
Fundacja Młodej Polonii z okazji 15-lecia swojej działalności nadała Jej Magnificencji tytuł „Philanthropos Honoris Causa” za bezinteresowne wspieranie działań statutowych Fundacji.
Prof. Jadwiga Koralewicz w Executive Council European Political Science Network
Rektor Collegium Civitas, prof. dr hab. Jadwiga Koralewicz, była jedną z dwóch osób reprezentujących Polskę w Executive Council European Political Science Network.
Odznaczenie Missio Reconciliationis dla prof. Eugeniusza Cezarego Króla
Kapituła Ogólnopolskiego Społecznego Stowarzyszenia „Misja pojednania” przyznała odznaczenie prof. dr. hab. Eugeniuszowi Cezaremu Królowi, wykładowcy CC, w dowód uznania za pracę na rzecz polsko-niemieckiego pojednania.
Prof. Jerzy Holzer laureatem Nagrody Historycznej KLIO
29 listopada 2012 został laureatem Nagrody Historycznej KLIO w kategorii autorskiej za książkę „Europa zimnej wojny” (Wydawnictwo ZNAK, Instytut Studiów Politycznych PAN, Collegium Civitas). Nagroda Historyczna KLIO jest przyznawana od 1995 r. autorom książek i ich wydawcom za szczególny wkład w popularyzację historii.
Prof. Andrzej Friszke laureatem nagrody im. Jana Długosza
Prof. Andrzej Friszke - historyk, badacz najnowszych dziejów Polski i wykładowca Collegium Civitas - otrzymał Nagrodę im. Jana Długosza, przyznaną po raz 15. za najlepszą książkę humanistyczną. Nagrodę wręczono 25 października 2012 podczas 16. Targów Książki na gali w Teatrze im. J. Słowackiego.
Prof. Andrzej Friszke laureatem Nagrody Historycznej im. Moczarskiego w 2011 r.
Prof. Andrzej Friszke, wykładowca Collegium Civitas, został laureatem Nagrody Historycznej im. Kazimierza Moczarskiego w III edycji konkursu na najlepszą książkę historyczną ubiegłego roku dotyczącą historii Polski od odzyskania niepodległości w 1918 r. do współczesności. Prof. Friszke otrzymał wyróżnienie za publikację "Anatomia buntu. Kuroń, Modzelewski i komandosi".
Prof. Dariusz Stola i prof. Andrzej Friszke laureatami Nagród Historycznych POLITYKI 2011
Jury nagrodziło pracę Dariusza Stoli: Kraj bez wyjścia? Migracje z Polski 1949–1989 (IPN i ISP PAN) oraz monografię historyczną Andrzeja Friszkego: Anatomia buntu. Kuroń, Modzelewski i komandosi (Znak).
Włodzimierz Pessel laureatem nagrody Warszawskiej Premiery Literackiej
Wykładowca CC został nagrodzony za książkę października 2010 roku: Antropologia nieczystości. Studia z kultury sanitarnej Warszawy (Collegium Civitas Press/Wydawnictwo TRIO).
Książka prof. Andrzeja Paczkowskiego nominowana do Nagrody im. Moczarskiego 2010
W konkursie znalazła się publikacja wykładowcy CC pt. Trzy twarze Józefa Światły. Przyczynek do historii komunizmu w Polsce (Prószyński i S-ka).
Profesorowie Collegium Civitas laureatami nagród Wydziału I Nauk Społecznych PAN w 2008 roku
Prof. Eugeniusz Cezary Król otrzymał nagrodę w dziedzinie historii im. Joachima Lelewela za pracę: Polska i Polacy w propagandzie narodowego socjalizmu w Niemczech 1919-1945 (Oficyna Wydawnicza Rytm), a prof. Andrzej Friszke nagrodę w dziedzinie nauk politycznych za publikację: Przystosowanie i upór. Szkice z dziejów PRL (Biblioteka WIĘZI).
Nagroda Literacka 2008 Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek dla dr Elżbiety Janickiej
W konkursie pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania Ryszarda Grobelnego wykładowczyni CC otrzymała nagrodę w kategorii „esej” za książkę: Sztuka czy naród. Monografia pisarska Andrzeja Trzebińskiego (Wydawnictwo Universitas).
Wyróżnienie Magazynu Literackiego „Książki” dla publikacji prof. Macieja Koźmińskiego
Redakcja przyznała w 2005 roku prof. dr. hab. Maciejowi Koźmińskiemu oraz Collegium Civitas wyróżnienia za książkę: Cywilizacja Europejska (Wydawnictwo Naukowe „Scholar”/Collegium Civitas Press).
Zobacz także:
Oferta studiów
Studia dofinansowane z UE
Studia I stopnia
Studia II stopnia
Studia podyplomowe
-
-
The user has uploaded no images in the gallery.