Artykuły uczelni

Warto wybierać kierunki medyczne – to szansa na pewną i stabilną pracę. Przekonywali o tym studenci ratownictwa medycznego i pielęgniarstwa z Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu, którzy w katowickim Spodku odwiedzili XVIII Ogólnopolskie Targi Edukacyjne.
Kiedy poszukujemy specjalistycznej porady prawnej czy pomocy w przygotowaniu oficjalnego pisma procesowego, warto pamiętać o jednostkach uniwersyteckich. Większość z nich może się poszczycić wieloletnią tradycją udzielania tego rodzaju wsparcia. Warto zapoznać się z zaletami takiego rozwiązania, szczególnie w związku z ostatnimi zmianami legislacyjnymi, które obowiązują już od tego roku.
„Złota siódemka” – czyli jak skutecznie przygotować się do matury. W maju br. maturzyści po raz drugi przystąpią do sprawdzianu dojrzałości na nowych zasadach. Egzaminy rozpoczną się za trzy miesiące. Czy to wystarczający czas na powtórzenie obowiązującego materiału? Jak rozplanować naukę, by najefektywniej przyswoić wiedzę? O tym, jak zdać pomyślnie ten egzamin, mówi dr Anita Zarzycka, specjalista ds. dydaktyki na Uczelni Łazarskiego.
20 marca 2015 roku odbył się finał II edycji Olimpiady Budowlanej zorganizowany przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Do ostatniego etapu zakwalifikowali się uczniowie ze Szkół Ponadgimnazjalnych z całej Polski. Ponad 50 finalistów walczyło o nagrodę główną: darmowy indeks MWSLiT, wyjazd na prestiżową konferencję budowlaną oraz płatny staż w jednej z partnerskich firm z branży budowlanej. Laureatem tegorocznej edycji został Dawid Zelek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji Olimpiady Budowlanej już w przyszłym roku szkolnym!
Przeglądając oferty pracy często spostrzegamy, że jednym z wymogów przyjęcia jest posiadanie doświadczenia zawodowego. Studentom ciężko jest spełnić to oczekiwanie, szczególnie podczas dziennego trybu studiowania, gdzie problem stanowi duża ilość zajęć i ograniczona dostępność. Rozwiązaniem może być wakacyjny staż lub praktyka – chodź, może być to utrudnione bo, ilość zainteresowanych osób tą formą rozwoju jest spora. Podejmowanie stażu, w oczach pracodawcy, świadczy o samodzielności studenta i poważnym podejściu do kariery zawodowej. Jest to też szansa do nawiązania kontaktów z przedstawicielami branżowych przedsiębiorstw. Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu, to uczelnia kształcąca od 14 lat specjalistów zgodnie z wymogami pracodawców. Aby dać swoim studentom szansę odnalezienia się na rynku pracy utworzono studia dualne. Studia dualne to nowa forma edukacji prowadzona w ramach studiów I stopnia stacjonarnych na kierunku logistyka i transport. Studia dualne mają charakter praktyczny, łączą jednocześnie zdobywanie wiedzy i doświadczenia. Studenci są przygotowani teoretycznie dzięki czemu mogą odnaleźć się w branży w praktyce. Poprzez bezpośredni kontakt z pracodawcą, możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem firmy, jej oczekiwaniami, zdobywają bardzo cenne doświadczenie już w trakcie studiów. Uczelnia w porozumieniu z firmami partnerskimi dostosowuje program nauczania, tak aby zarówno teoria jak i praktyka realizowane były zgodnie z kierunkiem kształcenia. Założeniem studiów dualnych jest wynagrodzenie za staż dla minimum 30 najlepszych studentów, które w pełni pokrywa wysokość czesnego. Staże rozpoczną się na II roku studiów i  trwają przez cały okres nauki. WYKSZTAŁCENIE + DOŚWIADCZENIE = STUDIA DUALNE Odbywanie staży studenckich to istotny element rozwoju zawodowego. Niosą za sobą szereg korzyści m.in. zdobycie kontaktów branżowych, budowanie CV, a także sprawdzenie swoich umiejętności. Warto korzystać z możliwości odbycia stażu, pomaga to skonfrontować teorię z praktyką, a także umożliwia otwarcie wielu furtek w karierze zawodowej.  
Już po raz czwarty w murach Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu odbył się finał Olimpiady Logistycznej. 27 marca 2015r. uczniowie z całej Polski, którzy zakwalifikowali się do finału walczyli o atrakcyjne nagrody. Główną ideą Olimpiady jest rozbudzenie w uczniach szkół ponadgimnazjalnych motywacji do dalszego kształcenia na kierunku logistyka, a także pokazanie im możliwości i perspektyw jakie daje branża TSL – Transport Spedycja Logistyka. Olimpiada Logistyczna MWSLiT we Wrocławiu to konkurs, który daje nowe możliwości rozwoju oraz pozwala zdobyć specjalistyczną wiedzę. Uczniowie aby dostać się do finału musieli zmierzyć się najpierw z dwoma etapami poprzedzającymi. W pierwszym etapie do rozwiązania przygotowano 15 pytań, gdzie poprawna była tylko jedna odpowiedź. natomiast w drugim etapie poziom wzrósł, ponieważ w jednym pytaniu poprawnych odpowiedzi mogło być już kilka. Oba te etapy odbywały się na specjalnie przygotowanej przez organizatora platformie internetowej, co umożliwiło rozwiązanie Olimpiady każdemu zainteresowanemu uczniowi. Osoby, które uzyskały najwięcej punktów w najkrótszym czasie przeszły do finału. W tegorocznej edycji Olimpiady Logistycznej, wymagające i ciekawe zadanie finałowe zostało przygotowane przez specjalistów z działu logistyki z firmy LEONI Kabel Polska Sp. z o.o.. -partnera branżowego Olimpiady. W tym etapie najwyżej punktowana była przede wszystkim umiejętność logicznego myślenia. Z roku na rok świadomych uczniów, walczących o swój rozwój i start w lepszą przyszłość, jest coraz większa, czego przykładem jest bardzo duża liczba osób, która wzięła udział w tegorocznej edycji Olimpiady Logistycznej. Cieszy to niezmiernie przede wszystkim organizatora – MWSLiT we Wrocławiu. Zgodnie z zasadami zwycięzca mógł być tylko jeden. Darmowy indeks MWSLiT we Wrocławiu na kierunku logistyka – studia I-go stopnia licencjackie, inżynierskie (stacjonarne lub niestacjonarne), wyjazd na Międzynarodową Konferencję Logistyczną oraz staż w jednej z firm pełniących patronat nad Olimpiadą oraz zestawy gadżetów od uczelni i patronów wygrał  Piotr Zozman z Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu. Pozostali laureaci to uczniowie: z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu, z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stefana "Grota" Roweckiego w Opolu, z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie oraz z  Powiatowego Zespołu Nr 3 STiO w Oświęcimiu. Gratulujemy zarówno zwycięzcom jak i wszystkim uczniom biorącym udział w IV edycji Olimpiady Logistycznej MWSLiT we Wrocławiu. Do zobaczenia już za rok.  
W roku akademickim 2014/2015, na Wydziale Pedagogicznym UW uruchomiony został nowy kierunek studiów magisterskich drugiego stopnia „Graduate programme in teaching English to young learners”. Głównym celem tych innowacyjnych studiów jest rozwój kompetencji niezbędnych do nauczania metodą CLIL oraz kształcenia dwujęzycznego na etapie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, które są szczególnie poszukiwane i cenione na nauczycielskim rynku pracy.
Rusza IV edycja Olimpiady Logistycznej. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy swoją przyszłość wiążą z branżą TSL - Transport Spedycja Logistyka. Olimpiada wyłoni kandydatów z predyspozycjami do pracy w zawodzie logistyka. Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki we Wrocławiu od 14 lat rzetelnie przygotowuje swoich studentów do wejścia na rynek pracy. Największym atutem uczelni jest współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym oraz organizacja takich przedsięwzięć jak: targi pracy, wyjazdy studyjne do firm logistycznych, spotkania z pracodawcami. Oferta MWSLiT to: studia I stopnia (inżynierskie, licencjackie), II stopnia (magisterskie) oraz studia podyplomowe. Wybierz świadomie uczelnię, która łączy zajęcia teoretyczne z praktyką i  postaw na specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w IV edycji Olimpiady Logistycznej. Celem olimpiady jest wyłonienie najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. IV edycję Olimpiady Logistycznej wspierają firmy: ELEKTROLUX Poland Sp. z o.o., ROHLIG SUUS, oddział we Wrocławiu, LEONI Kabel Polska Sp. z o.o., FF FRACHT Sp. z o.o., CRUSAR. Patronat medialny objęły firmy: Nowoczesny Magazyn, Nowoczesny Magazyn Online, Infrastruktura Transportu, Logistyka a Jakość, Etransport.pl, Forumtransportu.pl, jazdaprawna.pl, trans.eu. Konkurs składa się z trzech etapów następujących po sobie. Pierwsze dwa odbywają się online na specjalnie przygotowanej platformie, gdzie uczestnicy muszą zmierzyć się z testem. W pierwszym etapie poprawna odpowiedź jest tylko jedna, natomiast w drugim dobrych odpowiedzi może być już kilka. Pytania sprawdzą wiedzę z zakresu transportu, spedycji i logistyki – utrudnieniem będzie uciekający czas.  Finaliści zostaną wyłonieni na podstawie poprawnych odpowiedzi, w przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów decydujący będzie czas wykonania testu. Finał Olimpiady zorganizowany będzie w murach MWSLiT we Wrocławiu. Uczestnikom zostanie przedstawiony problem logistyczny, który będą musieli rozwiązać uzasadniając swój wybór. Zadanie finałowe jest skonstruowane w taki sposób, aby każdy uczestnik opierając się na własnej wiedzy mógł sobie z nim poradzić. Konkurencja wśród uczniów jest bardzo duża, a ich zaangażowanie i kreatywność robią ogromne wrażenie. Atrakcyjne nagrody czekają!!!
Ruszyła II edycja Olimpiady Budowlanej. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy wiążą swoją przyszłość z tą branżą.   Nie masz pomysłu jakie studia wybrać? Zastanawiasz się, jaki kierunek warto studiować? Postaw na zawód z przyszłością! Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu gwarantuje specjalistyczne przygotowanie do pracy. Uczelnia w swojej ofercie posiada studia I stopnia (inżynierskie i licencjackie), II stopnia (magisterskie) oraz studia podyplomowe. Wybierz świadomie uczelnię, która gwarantuje doskonałe przygotowanie do wykonywania zawodu i ciesz się ze studiowania we Wroclawiu. Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w II edycji Olimpiady Budowlanej. Celem olimpiady jest wyłonienie najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs składa się z trzech etapów następujących po sobie. Pierwsze dwa odbywają się online na specjalnie przygotowanej platformie, gdzie uczestnicy muszą zmierzyć się z testem. W pierwszym etapie poprawna odpowiedź jest tylko jedna, natomiast w drugim dobrych odpowiedzi może być już kilka. Pytania sprawdzą wiedzę z zakresu budownictwa  – utrudnieniem będzie uciekający czas.  Finaliści zostaną wyłonieni na podstawie ilości poprawnych odpowiedzi, w przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów decydujący będzie czas wykonania testu. Finał Olimpiady zorganizowany będzie w murach MWSLiT we Wrocławiu. Uczestnikom zostanie przedstawiony problem budowlany, który będą musieli rozwiązać uzasadniając swój wybór. Zadanie finałowe jest skonstruowane w taki sposób, aby każdy z uczestników opierając się na własnej wiedzy mógł sobie z nim poradzić. Atrakcyjne nagrody czekają!!! II Edycję Olimpiady Budowlanej wspierają następujące firmy: ALFA-DACH Sp. z o.o. , PB INTER- SYSTEM S.A ., SKANSKA S.A.,   A patronami medialnymi są: BUDNET.PL, BUDNEWS.TV, BUDNEWS.PL, E-BUDOWNICTWO.PL, BUDOWNICTWO.ORG, BUDOWA.ORG, BUDOWNICTWOPOLSKIE.PL, BUDOWNICTWOINŻYNIERYJNE.PL, NOWOCZESNE BUDOWNICTWO INŻYNIERYJNE.PL
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu We Wrocławiu istnieje już 14 lat. Priorytetem Uczelni zawsze był i jest wysoki poziom oraz jakość nauczania spełniające standardy europejskie. Owocuje to tym, że absolwent MWSLiT jest rozpoznawalny na rynku pracy. 95% studentów po ukończeniu studiów znajduje zatrudnienie na specjalistycznych stanowiskach zarówno w międzynarodowych, jak i krajowych przedsiębiorstwach z branży TRANSPORT, SPEDYCJA, LOGISTYKA.  Swoją pozycję i sukcesy MWSLiT zawdzięcza rzetelnie przygotowanym innowacyjnym programom kształcenia oraz kadrze dydaktycznej, którą stanowią naukowcy i praktycy - wybitni specjaliści w swoich dziedzinach.  Nowością, w tym roku są uruchomione studia dualne jak również wspólne studia z Uniwersytetem Lotaryńskim. Czytaj więcej  
Wybór odpowiedniego kierunku studiów to jednocześnie wybór naszej przyszłości, a zatem niewątpliwie jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Młodzi ludzie, którzy rozpoczynają studia zaraz po maturze, wybierając rodzaj studiów kierują się głównie swoimi zainteresowaniami, zdolnościami oraz pasją. Nie bez znaczenie jest również atrakcyjna lokalizacja uczelni oraz dobry pakiet socjalny. 
Wakacje już prawie się kończą, ale nabór do szkół AP Edukacja wciąż trwa – w ofercie znaleźć można ponad 100 zawodów i specjalności poszukiwanych na rynku pracy!

Fotografia artykułu

XVIII Ogólnopolskie Targi Edukacyjne
Bezpłatny poradnik - Jak skutecznie i trwale schudnąć

Informacje o plikach cookie. Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Regulamin