27 luty 2015

Arkadiusz Milik został katem Legii

Dział: Sport
Napisał
Wczoraj Legia Warszawa zmierzyła się z Ajaxem Amsterdam i… poniosła sromotną porażkę… Wynik „trzy do jaja” nie napawa optymizmem. Mecz mistrzów Polskich porównuje się do ostatnich walk Andrzeja Gołoty… Obraz nędzy i rozpaczy…

Ajax - Legia 1:0 - pierwszy mecz

PrzegladSportowy

Pierwsze chwile meczu w żaden sposób nie zwiastowały klęski. Legioniści konstruowali akcje ofensywne i dali do zrozumienia, że nie zamierzają się tylko i wyłącznie bronić. Jednak obserwowany deficyt czystych akcji strzeleckich był jednak niepokojący. Nagle Legia otrzymała potężny cios… Arkadiusz Milik wykorzystał błąd Dossa Juniora i strzelił bramkę… W jedenastej minucie, Legia przegrywała mecz. Co gorsza, dwie minuty później padła kolejna bramka, tym razem autorstwa Nicka Viergevera. Legia padła na kolana. Cień szansy na podjęcie walki dała 36 minuta – niefortunne zagranie Ricardo van Rhijna, które jednak nie zakończyło się straceniem bramki. Legie dobił Arkadiusz Milik, który w 42 minucie strzelił bramkę i podwyższył wynika na 3:0.

Druga połowa była obrazem nędzy i rozpaczy… Nie moc Legionistów była wszechobecna.  Uderzenie w 73 minucie pana Kucharczyka było doskonały podsumowanie meczu Legi – strzał przestrzelony w sytuacji bycia sam na sam w bramkarzem drużyny przeciwnej… Jakub Kosecki oraz Tomasz Jodłowiec, bezskutecznie próbowali strzelić honorową bramkę… Legia odpadła z dalszych rozgrywek. Katem Legii okazał się nasz rodak, Arkadiusz Milik.

Skład obu drużyn:

• Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Dossa Junior, Guilherme, Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec, Michał Żyro (60' Jakub Kosecki), Michał Masłowski (72' Helio Pinto), Michał Kucharczyk, Orlando Sa (60' Marek Saganowski).
  • Ajax Amsterdam: Jasper Cillessen - Ricardo van Rhijn, Joel Veltman (72' Mike van der Hoorn), Nick Viergever, Nicolai Boilesen, Riechedly Bazoer, Thulani Serero, Davy Klaassen (46' Daley Sinkgraven), Anwar El-Ghazi, Arkadiusz Milik, Ricardo Kishna (79' Lucas Andersen).

Spodobał Ci się ten artykuł? Poleć go innym !