9 lipiec 2014

Brazylia płacze, Internet huczy - czyli ludzie o klęsce Canarinhos

Dział: Aktualności
Napisał
Za nami pierwszy mecz półfinałowy Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, podczas którego reprezentacja Niemiec rozgromiła drużynę gospodarzy 7:1.

Co to był za mecz – chciałoby się powiedzieć. Zdecydowanie było to zdarzenie pełne emocji i przejdzie do historii, jednak w bardzo niechlubny sposób dla reprezentacji Brazylii. Podopieczni Joachima Loewa w fantastycznym stylu awansowali do finału Mundialu, nie pozostawiając drużynie gospodarzy żadnych złudzeń na awans już po zaledwie 20 minutach gry. Pierwsza padła bramka Thomasa Müllera w 11 minucie spotkania i to właśnie ona zapoczątkowała egzekucję na Canarinhos. Kolejno strzelali Miroslav Klose (23 minuta), Toni Kroos (24 oraz 26 minuta), Sami Khedira (29 minuta), André Schürrle (69 oraz 79 minuta). Honorowego gola dla załamanych Brazylijczyków zdobył w ostatniej chwili (90 minuta) Oscar.

Jakby tego było mało, podczas tego spotkania poza marzeniami o wielkim finale i sięgnięciu po złoto, Niemcy odebrali Brazylii jeszcze jedno – tytuł najlepszego strzelca w historii mundiali. Tym do tej pory był legendarny Ronaldo. Podczas wczorajszego spotkania na to miano zapracował Miroslav Klose.

Zobacz memy komentujące porażkę Brazylijczyków!

Jak to zwykle bywa, w chwili gdy Canarinhos przeżywają ogromną tragedię, Internauci prześcigają się w pomysłach na komentarze dotyczące tego spotkania. Poniżej kilka przykładów na kreatywność ludzką.

Spodobał Ci się ten artykuł? Poleć go innym !