Adresatami programu są studenci trzeciego roku studiów inżynierskich lub piątego roku studiów magisterskich o kierunku energetyka, technika cieplna lub inżynieria środowiska. Oprócz stypendium finansowego w wysokości 1000 zł netto miesięcznie spółka oferuje miesięczne praktyki w siedzibie EPEC, cykliczne spotkania, możliwość realizacji projektów z zakresu ciepłownictwa. Studenci otrzymają wsparcie w zakresie nabywania uprawnień do projektowania lub do kierowania robotami budowlanymi. Co ważne, w projekcie mogą wziąć udział osoby mieszkające lub pochodzące z Elbląga i okolic.
- Jest to pilotażowy program w naszej spółce - komentuje Łukasz Makuch, Kierownik Biura Organizacji Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. - Dzięki niemu chcemy zbudować nową kadrę pracowniczą z wykształceniem wyższym w specjalności przydatnej w branży ciepłowniczej. Stażyści będą mogli liczyć na wiedzę i wsparcie naszych specjalistów mających wieloletnie doświadczenie w ciepłownictwie. Mam nadzieję, że nasza inicjatywa zostanie dobrze przyjęta i będziemy ją kontynuować w kolejnych latach.
Nabór do programu rusza 15 września 2021 i przeprowadzony zostanie w formie konkursu. Zainteresowane osoby muszą w formie pisemnej odpowiedzieć na pytanie “W jaki sposób podjęcie pracy w EPEC Sp. z o.o. będzie miało wpływ na rozwój mojej kariery oraz EPEC Sp. z o.o.?”. Prace należy wysłać do 30 września 2021 na adres staz @ epec.elblag.pl.
Studenci, oprócz wsparcia finansowego, mogą liczyć pracę w EPECu. Decyzja o dalszej współpracy będzie podejmowana na koniec okresu stażowego.
***
O EPEC
Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej odpowiada za dystrybucję ciepła i ciepłej wody do blisko 2 tys. odbiorców w Elblągu. Dysponuje siecią o łącznej długości prawie 200 km, zasilającą 2024 węzły cieplnych. Ponad połowa sieci jest w technologii preizolowanej. Wszystkie węzły ciepłownicze są wyposażone w układy regulacji automatycznej, firma wdrożyła także system zdalnego odczytu liczników ciepła.
W ciągu ostatnich 8 lat przedsiębiorstwo zainwestowało ponad 109 mln zł w modernizację i rozwój sieci, pozyskując na ten cel 20,5 mln złotych ze środków unijnych.
EPEC jest właścicielem ciepłowni węglowej „Dojazdowa” o mocy 40 MW, co pozwala na pokrycie ok. 20-25 proc. zapotrzebowania na energię cieplną.
Przedsiębiorstwo zatrudnia 162 pracowników.
Spodobał Ci się ten artykuł? Poleć go innym !