6 listopad 2014

Sprawdź program Camerimage 2014!

Napisał 
Już 15 listopada w Bydgoszczy rozpocznie się wielkie święto sztuki operatorskiej – Camerimage 2014. Znamy już program wydarzenia!

15 listopada ruszy tygodniowe święto światowej kinematografii – Camerimage Festival 2014. Wydarzenie to co roku gromadzi tysiące miłośników sztuki filmowej z całego świata i największe gwiazdy kina. Liczne projekcje, warsztaty oraz spotkania z twórcami filmowymi to atrakcje, które czekają na wszystkich uczestników Camerimage 2014.

Festiwal rozpocznie się tradycyjnie od ceremonii otwarcia, która będzie miała miejsce w Operze Nova 15 listopada o godzinie 17:00. Tuż po niej odbędą się aż trzy projekcje: The Imitation Game, Birdman Or (Unexpected Virtue of Ignorance) oraz The Drop.

Poniżej prezentujemy szczegółowy program Camerimage 2014!

Film screenings and meetings Q & A - Projekcje filmów oraz spotkania Q&A


16 November (Sunday) - 16 listopada (niedziela)

Time
(Godzina)
 Title
(Tytuł)
Description
(Opis)
Q&AVenue
(Miejsce)

9:45

D

„Night Will Fall”

/wiki/filmy/night-will-fall-andre-singer-wielka-brytania-2014

~11:00

Opera Nova

10:00

C

"Wild"

/wiki/filmy/wild-jean-marc-vallee-usa-2014  

Opera Nova

10:45

E

"In the Crosswind"

/wiki/filmy/in-the-crosswind-martti-helde-estonia-2014  

Multikino (7)

11:15

 

"The Best of Lodz Film School"

   

Multikino (6)

11:30

DD

"Whiplash"

 /wiki/filmy/whiplash-damien-chazelle-usa-2014  

Multikino (10)

11:30

D

"The Chemist's Return"

   

MCK - Kino Orzeł

12:00

DF

„Blood”

 /wiki/filmy/krew-alina-rudnitskaya-rosja-2013

~13:00

Opera Nova

12:30

P

"The World"

 /wiki/filmy/the-word-anna-kazejak-dania-polska-2014  

Opera Nova

12:45

 

"I Know Where I'm Going"

 /wiki/filmy/wiem-dokad-zmierzam-michael-powell-emeric-pressburger-wielka-brynia-1945  

Multikino (7)

13:30

D

"Gottland", "Gottland: Darling"

   

MCK - Kino Orzeł

13:45

3D

„The Young”

 /wiki/filmy/the-young-and-prodigious-t-s-spivet-jean-pierre-jeunet-francja-2013

~15:15

Multikino (6)

13:45

CD

„The Life Afer”

 /wiki/filmy/the-life-after-david-pablos-meksyk-2013

~15:15

Multikino (10)

14:00

DS

„Werka”, „A New Film”, „Christmas”

 

~14:45

Opera Nova

14:45

 

"Salama"

/wiki/filmy/salma-kim-longinotto-wielka-brytania-indie-2013  

Multikino (7)

15:00

C

"Trash"

/wiki/filmy/trash-stephen-daldry-brazylia-wielka-brytania-2014  

Opera Nova

16:15

DF

„Unforgiven: Rwanda”

/wiki/filmy/unforgiven-rwanda-lukas-augustin-niemcy-2014

~17:00

Opera Nova

16:15

DD

"Inbetween Worlds"

 /wiki/filmy/inbetween-worlds-feo-aladag-niemcy-2014  

Multikino (10)

16:30

 

"The Day I Will Never Forget

   

MCK - Kino Orzeł

16:45

E

"At Home"

/wiki/filmy/at-home-athanasios-karanikolas-grecja-2014  

Multikino (6)

16:45

 

"A Canterbury Tale"

/wiki/filmy/a-canterbury-tale-michael-powell-emeric-pressburger-wielka-brytnia-1944  

Multikino (7)

17:30

S

"A Little Chaos"

/wiki/filmy/a-little-chaos-alan-rickman-wielka-brytania-2014  

Opera Nova

18:30

D

"(DIS)Appearance"

   

Opera Nova

18:30

 

"The Small Back Room"

   

Multikino (10)

18:30

 

"Gaea Girls"

   

MCK - Kino Orzeł

19:00

E

"Los Angeles"

/wiki/filmy/los-angeles-damian-john-harper-niemcy-2014  

Multikino (6)

19:00

SW

"O Samba"

/wiki/filmy/o-samba-georges-gachot-szwajcaria-2014  

Multikino (7)

20:00

C

"Get on Up"

 /wiki/filmy/get-on-up-tate-taylor-usa-2014  

Opera Nova

20:30

E

"Nyphomaniac: Vol. I (Director's Cut)

   

MCK - Kino Orzeł

20:45

 

"The Passion of the Christ"

   

Multikino (10)

21:00

 

"Rough Aunties"

 /wiki/filmy/rough-aunties-kim-longinotto-wielka-brytania-2008  

Opera Nova

21:00

E

"Refugiado"

 /wiki/filmy/refugiado-diego-lerman-agrentyna-francja-2014  

Multikino (7)

21:15

 

"The Life and Death of Cornel Blimp"

/wiki/filmy/the-life-and-death-of-colonel-blimp-michael-powell-wielka-brytania-1943  

Multikino (6)

23:00

S

"Foxcatcher"

/wiki/filmy/foxcatcher-bennett-miller-usa-2014  

Opera Nova

23:15

D

"Jorge's Paths"

   

Opera Nova

Caption
C - Main Competition CD - Cinematographers Debuts Competition D - Documentary Special Screening
DD - Directors' Debuts Competition DF - Documentary Feature Competition DS - Documentary Short Competition
E - European Panorama IO - Images of Otherness P - Polish Films Competition
S - Special Screening SC - Student Etudes Competition SP - Student Etudes Panorama
SW - Swiss Cinema Review 3D - 3D Films Competition

17 November (Monday) - 17 listopada (poniedziałek)

Time
(Godzina)
 Title
(Tytuł)
Description
(Opis)
Q&AVenue
(Miejsce)

9:45

IO

"Four Letters Apart - Children in the Age of ADHD"

 /wiki/filmy/four-letters-apart-children-in-the-age-of-adhd-erlend-e-mo-dania-2013  

Opera Nova

10:00

 

"Canal"

   

Opera Nova

10:45

 

"The Edge of the World"

   

Multikino (7)

11:00

 

"Pink Stairs"

   

MCK - Kino Orzeł

11:30

DD

"Of Horses and Men"

 /wiki/filmy/of-horses-and-men-benedikt-erlingsson-islandia-2013  

Multikino (10)

11:45

DF

„Farewell to Hollywood”

/wiki/filmy/pozegnanie-z-hollywoodem-henry-corra-regina-nicholson-usa-2013

~13:45

Opera Nova

11:45

3D

„Dawn of the Planet of the Apes”

 /wiki/filmy/dawn-of-the-planet-of-the-apes-matt-reeves-usa-2014 ~14:00

Multikino (6)

12:15

P

"The Heart and the Sweetheart"

 /wiki/filmy/serce-serduszko-jan-jakub-kolski-polska-2014  

Opera Nova000

12:30

 

"Being There"

/wiki/filmy/being-there-hal-ashby-usa-1979   

Multikino (7)

13:15

CD

„Ruin”

 /wiki/filmy/ruin-michael-cody-australia-2013 ~14:45

Multikino (10)

14:45

 

„The Land in Number 6: Music Saved My Life”, „The Source”, „Shipwreck”

  ~16:00

Opera Nova

14:45

C

"Omar"

 /wiki/filmy/omar-hany-abu-assad-palestyna-2013  

Opera Nova

15:00

E

"Nymphomaniac : Vol. II (Director's Cut)

   

MCK - Kino Orzeł

15:00

S

"The Last Emperor"

/wiki/filmy/the-last-emperor-bernardo-bertolucci-chiny-1987  

Multikino (6)

15:15

E

"The Lovers"

 /wiki/filmy/the-lovers-roland-joffe-belgium-india-australia-2014  

Multikino (7)

15:45

DD

"Violet"

   

Multikino (10)

17:00

DF

„Gabor”

/wiki/filmy/gabor-sebastian-alfie-hiszpania-boliwia-2013 ~18:15

Opera Nova

17:00

 

"The Red Shoes"

 /wiki/filmy/the-red-shoes-emeric-pressburger-michael-powell-wielka-brytania-1948  

Opera Nova

17:45

CD

„Difret”

  ~19:15

Multikino (10)

18:15

 

"The Best Film of Lodz Film School"

   

Multikino (6)

19:15

 

„Love is All:100 Years of Love & Courtship”

 /wiki/filmy/love-is-all-100-years-of-love-and-courtship-kim-longinotto-wielka-brytania-2014 ~20:30

Opera Nova

19:45

E

"OKI - in the Middle of the Ocean"

 /wiki/filmy/oki-in-the-middle-of-the-ocean-maris-martinsons-lotwa-2014  

Multikino (7)

20:00

C

"Filed of Dogs - Onirica"

 /wiki/filmy/field-of-dogs-onirica-lech-majewski-polska-2013  

Opera Nova

20:15

E

"Remote Control"

   

Multikino (10)

20:15

E

"Agnieszka"

/wiki/filmy/agnieszka-tomasz-emil-rudzik-niemcy-2013  

Multikino (6)

21:30

D

„Red Army”

 /wiki/filmy/red-army-gabe-polsky-rosja-usa-2014 ~22:45

Opera Nova

21:45

 

"The Patriot"

 /wiki/filmy/the-patriot-roland-emmerich-niemcy-usa-2000  

Multikino (7)

22:15

S

"Winter Sleep"

 /wiki/filmy/winter-sleep-nuri-bilge-ceylan-francja-turcja-niemcy-2014  

Opera Nova

22:15

 

"One of Our Aircreft is Missing"

   

Multikino (10)

22:30

 

"A Clock Orange"

/wiki/filmy/a-clockwork-orange-stanley-kubrick-usa-1971  

Multikino (6)

Caption
C - Main Competition CD - Cinematographers Debuts Competition D - Documentary Special Screening
DD - Directors' Debuts Competition DF - Documentary Feature Competition DS - Documentary Short Competition
E - European Panorama IO - Images of Otherness P - Polish Films Competition
S - Special Screening SC - Student Etudes Competition SP - Student Etudes Panorama
SW - Swiss Cinema Review 3D - 3D Films Competition

18 November (Tuesday) - 18 listopada (wtorek)

Time
(Godzina)
 Title
(Tytuł)
Description
(Opis)
Q&AVenue
(Miejsce)

9:45

IO

„The Humanitarians”

   

Opera Nova

10:00

C

"Leviathan"

/wiki/filmy/leviathan-andriej-zwiagincew-rosja-2014  

Opera Nova

10:45

 

"The Ashes"

 /wiki/filmy/the-ashes-andrzej-wajda-polska-1965  

Multikino (7)

11:30

CD

"Things People Do"

  ~13:30

Multikino (10)

11:30

3D

"Cathedrals"

  ~13:15

Multikino (6)

12:00

DF

"Sepideh - Reaching for a Stars"

/wiki/filmy/sepideh-berit-madsen-dania-iran-niemcy-norwegia-szwecja-2014 ~13:30

Opera Nova

13:00

P

"Nude Area"

 /wiki/filmy/nude-area-urszula-antoniak-holandia-polska-2014  

Opera Nova

14:15

S

"Stalingrad"

 /wiki/filmy/stalingrad-fedor-bondarchuk-rosja-2013  

Multikino (6)

14:30

 

„Matias”, „Super Unit(s)” oraz „Growing Home”

  ~15:15

Opera Nova

14:45

DD

"Fishing Without Nets"

   

Multikino (10)

15:00

C

"My Blind Heart"

 /wiki/filmy/my-blind-heart-peter-brunner-austria-2013  

Opera Nova

15:15

 

"A Matter of Life and Death"

 /wiki/filmy/a-matter-of-life-and-death-michael-powell-emeric-pressburger-wielka-brytania-1946  

Multikino (7)

16:45

DF

"Sleepless in New York"

 /wiki/filmy/bezsennosc-w-nowym-jorku-christian-frei-szwajcaria-2013 ~18:15

Opera Nova

17:00

CD

"It's Only Make Belive"

  ~18:30

Multikino (10)

17:15

P

"Jack Strong"

 /wiki/filmy/jack-strong-wladyslaw-pasikowski-polska-2014  

Opera Nova

18:30

3D

Present for You"

 /wiki/filmy/present-for-you-yoshihiko-dai-japonia-2013  

Multikino (6)

19:15

D

"Bending the Light

 /wiki/filmy/bending-the-light-michael-apted-usa-japonia-2013 ~20:30

Opera Nova

19:45

E

Yves Saint Laurent"

   

Multikino (10)

20:00

C

"Foreign Body"

 /wiki/filmy/foreign-body-krzysztof-zanussi-polska-rosja-wlochy-2014  

Opera Nova

20:30

 

"Cath"

   

Multikino (6)

20:30

S

"Next to Her"

 /wiki/filmy/next-to-her-asaf-korman-izrael-2014  

Multikino (7)

20:45

 

Student Etudes Panorama"

   

Multikino (6)

21:30

 

"Divorce Iranian Style"

 /wiki/filmy/divorce-iranian-style-ziba-mir-hosseini-iran-wielka-brytania-1998  

Opera Nova

22:15

 

"The Best of Lodz Film School"

   

Multikino (6)

22:30

S

"NOAH"

 /wiki/filmy/noah-darren-aronofsky-usa-2014  

Opera Nova

22:30

D

"Beltracchi - the Art of Forgery"

 /wiki/filmy/beltracchi-the-art-of-forgery-arne-birkenstock-niemcy-2014  

Multikino (7)

22:45

 

"Knife in the Water"

   

Multikino (10)

Caption
C - Main Competition CD - Cinematographers Debuts Competition D - Documentary Special Screening
DD - Directors' Debuts Competition DF - Documentary Feature Competition DS - Documentary Short Competition
E - European Panorama IO - Images of Otherness P - Polish Films Competition
S - Special Screening SC - Student Etudes Competition SP - Student Etudes Panorama
SW - Swiss Cinema Review 3D - 3D Films Competition

19 November (Wednesday) - 19 listopada (środa)

Time
(Godzina)
 Title
(Tytuł)
Description
(Opis)
Q&AVenue
(Miejsce)

9:00

SC

„Laughter in the Dark”, "The Visit", "Tonya is Crying", "On the Lovers Bridge", "Anton", "The Shadow Forest", "Do You Even Know", "Scanonizaton"

   

Opera Nova

9:45

IO

"Spartacus & Cassandra"

 /wiki/filmy/spartacus-and-cassandra-2014  

Opera Nova

10:45

 

"Speed"

   

Multikino (7)

11:30

DD

"The Disciple"

   

Multikino (10)

11:45

SC

"My Last Concert", "Seagulls", "Brother", "Berlin Troika", "Albert"

   

Opera Nova

11:45

DF

"Monte Adentro"

 /wiki/filmy/monte-adentro-nicolas-macario-alonso-kolumbia-argentyna-2014 ~13:00

Opera Nova

11:45

3D

"Goodbye to Language 3D"

/wiki/filmy/goodbye-to-language-jean-luc-godard-francja-2014   

Multikino (6)

12:45

S

"The Skeleton Twins"

 /wiki/filmy/the-skeleton-twins-craig-johnson-usa-2014  

Multikino (7)

13:15

D

"History Lesson - The Break Through"

   

MCK - Kino Orzeł

13:30

SW

"Viktoria - a Tale of Grace and Greed"

/wiki/filmy/viktoria-a-tale-of-grace-and-greed-men-lareida-szwajcaria-2013  

Multikino (6)

13:30

CD

"When Animals Dream"

  ~15:00

Multikino (10)

14:00

S

"Interroggation"

   

MCK - Kino Orzeł

14:00

C

"Desert Dancer"

 /wiki/filmy/desert-dancer-richard-raymond-wielka-brytania-2014  

Opera Nova

14:00

 

„Scars of Cambodia”, „Children Calling”, „A Paradise”

  ~15:15

Opera Nova

14:45

 

"Peeping Tom"

 /wiki/filmy/peeping-tom-michael-powell-wielka-brytania-1960  

Multikino (7)

16:00

DF

"Three Women"

/wiki/filmy/trzy-kobiety-anna-jadowska-polska-2013 ~17:15

Opera Nova

16:00

DD

"Theeb"

  ~17:15

Multikino (10)

16:15

SC

"Inheritor", "Tanted in Red", "They Call Me Owl", "Die Violine", "Wait for Me"

   

Opera Nova

17:00

 

"Fly Away Home"

 /wiki/filmy/fly-away-home-carroll-ballard-usa-1996  

Multikino (7)

17:30

E

"Diplomacy"

/wiki/filmy/diplomacy-volker-schloendorff-francja-2014  

Multikino (6)

18:15

D

"Chopin - the Space Concert"

 /wiki/filmy/chopin-the-space-concert-adam-ustynowicz-polska-2010 ~19:00

Opera Nova

18:45

 

"Under Fire"

  ~21:15

Multikino (10)

19:30

SC

"Way in Rye", "The Strong Coffee Isn't So Bad", "The Jacket", "Room 55", "North"

   

Opera Nova

19:30

E

"The Invisible Woman"

/wiki/filmy/the-invisible-woman-ralph-fiennes-wielka-brytania-2013  

Multikino (6)

19:30

E

"Yvy Maraey - Land Without Evil"

 /wiki/filmy/yvy-maraey-land-without-evil-juan-carlos-valdivia-boliwia-2013  

Multikino (7)

20:00

S

"Warsaw Uprising"

 /wiki/filmy/warsaw-uprising-jan-komasa-2014  

Opera Nova

21:45

D

"Man on the Moon"

   

Opera Nova

22:00

 

"Checkpoint", "The Most Urgent Longings of Eleonore Schwarz", "The Residential Home", "The Last Act", "Pauli", "Bardo", "Business Trip"

   

Multikino (6)

22:00

 

"No Way Out"

 /wiki/filmy/no-way-out-roger-donaldson-usa-1987  

Multikino (7)

22:15

 

"Beloved Sisters"

   

Multikino (10)

22:15

 

"The Shining"

/wiki/filmy/the-shining-stanley-kubrick-usa-wielka-brytania-1980  

Opera Nova

Caption
C - Main Competition CD - Cinematographers Debuts Competition D - Documentary Special Screening
DD - Directors' Debuts Competition DF - Documentary Feature Competition DS - Documentary Short Competition
E - European Panorama IO - Images of Otherness P - Polish Films Competition
S - Special Screening SC - Student Etudes Competition SP - Student Etudes Panorama
SW - Swiss Cinema Review 3D - 3D Films Competition

20 November (Thursday) - 20 listopada (czwartek)

Time
(Godzina)
 Title
(Tytuł)
Description
(Opis)
Q&AVenue
(Miejsce)

9:45

IO

"Through Me", "The Good Son"

   

Opera Nova

10:00

C

"Mr Turner"

/wiki/filmy/mr-turner-mike-leigh-francja-niemcy-wielka-brytania-2014  

Opera Nova

11:30

3D

„Cathedrals”

 

~13:15

Multikino (6)

11:30

DD,CD

"Something Must Break"

  ~13:00

Multikino (10)

11:45

DF

"Coast of Death"

/wiki/filmy/costa-da-morte-lois-patino-hiszpania-2013  

Opera Nova

13:00

P

"Kebab & Horoscope"

 /wiki/filmy/kebab-and-horoscope-grzegorz-jaroszuk-polska-2014  

Opera Nova

13:45

 

"God Doesn't Make a Mistake", "Starting Point"

  ~14:45

Opera Nova

14:00

E

"Anywhere Else"

   

Multikino (10)

14:15

 

"The Best of Lodz Film School"

   

Multikino (6)

15:00

C

"Fury"

/wiki/filmy/furia-david-ayer-usa-2014   

Opera Nova

15:45

DF

"God the Father..."

 /wiki/filmy/god-the-father-simon-fellows-2014 ~17:30

Opera Nova

16:00

DD, CD

"Hardkor Disko"

 /wiki/filmy/hardkor-disko-krzysztof-skonieczny-polska-2014 ~17:30

Multikino (10)

16:15

3D

"Deepsea"

/wiki/filmy/deepsea-challenge-3d-john-bruno-usa-2014  

Multikino (6)

18:00

 

"The Natural"

   

Opera Nova

18:15

 

"The Best of FH Dortmund"

   

Multikino (6)

18:30

D

"In Search of the Lost Landscape", "The Women Pioneers"

   

Opera Nova

18:30

S

"Eden"

   

Multikino (10)

20:30

D

"Bydgoszcz From Dawn Till Dusk"

 /wiki/filmy/bydgoszcz-from-dawn-till-dusk-polska-2014  

Opera Nova

20:45

 

"Sacred Spring", "Summer of Love", "Till Day's End", "The Last Bus", "400 Bags", "Young Americans", "Apalachicola", "Sunday Dinner With the Morgains", "Ragweed", "Voice of the Hero", "In a Mirror", "The Last Hand"

   

Multikino (6)

21:00

 

Music Videos Competition

   

Opera Nova

22:00

D

"The House of Open Arms", "Superior Orders", "Chevette 83"

   

Opera Nova

22:00

 

"Greystoke: The Legend of Tarzan, Lord of the Apes"

   

Multikino (10)

23:30

S

"Nightcrawler"

 /wiki/filmy/nightcrawler-dan-gilroy-usa-2014  

Opera Nova

Caption
C - Main Competition CD - Cinematographers Debuts Competition D - Documentary Special Screening
DD - Directors' Debuts Competition DF - Documentary Feature Competition DS - Documentary Short Competition
E - European Panorama IO - Images of Otherness P - Polish Films Competition
S - Special Screening SC - Student Etudes Competition SP - Student Etudes Panorama
SW - Swiss Cinema Review 3D - 3D Films Competition

21 November (Friday) - 21 listopada (piątek)

Time
(Godzina)
 Title
(Tytuł)
Description
(Opis)
Q&AVenue
(Miejsce)

9:45

IO

"The Promise of a Happy Childhood", "Life Beneath My Skin"

 /wiki/filmy/the-promise-of-a-happy-childhood-piotr-morawski-ryszard-kaczynski-polska-2014  

Opera Nova

10:00

C

"Coming Home"

   

Opera Nova

10:45

 

"The Tales of Hoffmann"

 /wiki/filmy/the-tales-of-hoffmann-michael-powell-emeric-pressburger-wielka-brytania  

Multikino (7)

11:30

CD

„Bypass”

 

~13:00

Multikino (10)

11:45

DF

"The Last Great Climb"

 /wiki/filmy/the-last-great-climb-alastair-lee-wielka-brytania-2013  

Opera Nova

11:45

3D

"Beyond the Edge"

/wiki/filmy/beyond-the-edge-leanne-pooley-nowa-zelandia-2014  

Multikino (6)

12:00

D

"Fiding Vivian Maier"

   

MCK - Kino Orzeł

12:30

P

"Hardkore Disko"

 /wiki/filmy/hardkor-disko-krzysztof-skonieczny-polska-2014  

Opera Nova

13:15

 

"The Most Genial System Ever", "Once Upon a Tree","Bella"

  ~14:30

Opera Nova

13:45

 

The Best of FH Dortmund

   

Multikino (6)

14:15

DD

"Victoria"

  ~16:45

Multikino (10)

14:30

 

"The Right Stuff"

   

MCK - Kino Orzeł

14:30

C

"Gods"

 /wiki/filmy/bogowie-lukasz-palkowski-polska-2014  

Opera Nova

15:30

DF

"The Green Prince"

/wiki/filmy/zielony-ksiaze-nadav-schirman-niemcy-usa-wielka-brytania-izrael-2014 ~17:00

Opera Nova

16:15

3D

"Enchanted Kingdom - 3D

/wiki/filmy/enchanted-kingdom-3d-patric-morris-niemcy-2013  

Multikino (6)

17:00

S

"The Cut"

 /wiki/filmy/the-cut-fatih-akin-niemcy-2014  

Opera Nova

17:45

CD

"Dark Samurai"

  ~19:00

Multikino (10)

18:00

D

"And the Oscar Goes To..."

 /wiki/filmy/and-the-oscar-goes-to-usa-2014 ~19:30

Opera Nova

18:00

D

"No Word for Worry"

   

Multikino (7)

19:15

 

ECA Winners: "1982", "Making a Scene: Forest Whitaker", "Une Liberation", "Lancaster Stomp", "Wallace", "Saerto Ena", "The Immaculate Reception", "Sequence", "Good Luck, Mr. Gorski", "Sure Thing"

   

Multikino (6)

19:45

 

"Black Stallion"

   

MCK - Kino Orzeł

20:00

E

"Who Am I - No System is Safe"

 /wiki/filmy/who-am-i-no-system-is-safe-baran-bo-odar-niemcy-2014  

Multikino (7)

20:00

E

"The Grand Budapest Hotel"

   

Multikino (10)

20:00

C

"Mommy"

 /wiki/filmy/mommy-xavier-dolan-kanada-2014  

Opera Nova

20:30

D

"Mata Mata - Stories about Football, Dreams and Life"

 /wiki/filmy/mata-mata-stories-about-football-dreams-and-life-jens-hoffmann-brazylia-niemcy-2014  

Opera Nova

22:15

S

"Happy Christmas"

/wiki/filmy/happy-christmas-joe-swanberg-usa-2014  

Multikino (6)

22:15

E

"Jauja"

   

Multikino (10)

22:30

 

"Pride of Place"

   

Opera Nova

22:30

 

"Sisters in Law"

 /wiki/filmy/sisters-in-law-florence-ayisi-kim-longinotto-kamerun-wielka-brytania-2005  

Multikino (7)

23:00

S

"The Theory of Everything"

/wiki/filmy/the-theory-of-everything-james-marsh-wielka-brytania-2014  

Opera Nova

Caption
C - Main Competition CD - Cinematographers Debuts Competition D - Documentary Special Screening
DD - Directors' Debuts Competition DF - Documentary Feature Competition DS - Documentary Short Competition
E - European Panorama IO - Images of Otherness P - Polish Films Competition
S - Special Screening SC - Student Etudes Competition SP - Student Etudes Panorama
SW - Swiss Cinema Review 3D - 3D Films Competition

22 November (Saturday) - 22 listopada (sobota)

Time
(Godzina)
 Title
(Tytuł)
Description
(Opis)
Q&AVenue
(Miejsce)

10:45

SW

"Cherry Pie"

 /wiki/filmy/cherry-pie-lorenz-merz-szwajcaria-2014  

Multikino (7)

11:30

 

"Black Narcissus"

   

Multikino (10)

11:45

SW

"My Name is Salt"

 /wiki/filmy/my-name-is-salt-farida-pacha-szwajcaria-2013  

Multikino (6)

12:45

E

"Tevanik"

   

Multikino (7)

13:45

 

The Best of FH Dortmund

   

Multikino (6)

13:45

SW

"Rosie"

   

Multikino (10)

14:30

 

"A Generation"

 /wiki/filmy/a-generation-andrzej-wajda-polska-1954  

Multikino (7)

16:00

 

"Colonel Wolodyjowski"

   

Multikino (10)

16:15

E

"The Shatterring Shadow"

 /wiki/filmy/shattering-shadow-housiaux-alain-pascal-belgia-2013  

Multikino (6)

16:30

SW

"One Step to Freedom"

   

Multikino (7)

17:00

 

Closing Ceremony

   

Opera Nova

18:15

D

"Walking Under Water"

 /wiki/filmy/walking-under-water-eliza-kubarska-polska-2014  

Multikino (6)

18:30

E

"Post Partum"

 /wiki/filmy/post-partum-delphine-noels-belgia-francja-luksemburg-2013  

Multikino (7)

19:15

E

"Noble"

   

Multikino (10)

20:00

E

"The Keeper of Lost Causes"

 /wiki/filmy/the-keeper-of-lost-causes-mikkel-norgaard-dania-2013  

Multikino (6)

20:45

SW

"The Circle"

   

Multikino (7)

21:30

S

"Interstellar"

   

Multikino (10)

22:15

D

"Maidan"

 /wiki/filmy/maidan-siergiej-loznica-holandia-2014  

Multikino (6)

23:00

E

"They Are All Dead"

   

Multikino (7)

Caption
C - Main Competition CD - Cinematographers Debuts Competition D - Documentary Special Screening
DD - Directors' Debuts Competition DF - Documentary Feature Competition DS - Documentary Short Competition
E - European Panorama IO - Images of Otherness P - Polish Films Competition
S - Special Screening SC - Student Etudes Competition SP - Student Etudes Panorama
SW - Swiss Cinema Review 3D - 3D Films Competition

Spotkania "Meeting With..." podczas Camerimage 2014

16 listopada (niedziela)

  • 17:00 – Meeting With Ryszard Horowitz (Galeria BWA)
  • 19:15 – Meeting With Alan Rickman (Opera Nova)

17 listopada (poniedziałek)

  • 15:00 – projekcja filmu “Nymphomaniac: Vol. II (Director’s Cut)" + Meeting With Manuel Alberto Claro oraz Peter H. Jorth (The Look of Sex Addiction – Spojrzenie na uzależnienie od sexu) (MCK – Kino Orzeł)
  • 19:45 – Meeting With Thelma Schoonmaker, Ian Christie, Andrew Macdonald oraz Erich Seargant (Powell & Pressburger Retrospective) (Opera Nova)

18 listopada (wtorek)

  • 14:15 – projekcja filmu “Stalingrad” + Meeting With Steve Schklair moderowany przez Barry’ego Sandrewsa około godziny 16:30 (Multikino, Sala nr 6)
  • 14:30 – Meeting With Gökhan Tiryaki (Opera Nova)
  • 15:15 – projekcja filmu “A Matter of Life and Death” + Meeting With Thelma Schoonmaker, Nigel Arthur oraz Ewa Reeves około godziny 17:00 (Multikino, Sala nr 7)
  • 19:45 – projekcja filmu “Yves Saint Laurent” + Meeting With Thomas Hardmeier około godziny 21:30 (Multikino, Sala nr 10)

19 listopada (środa)

  • 11:00 – Premiera książki “Od Wajdy do Komasy” + Meeting With Barbara Kolender (MCK – Kino Orzeł)
  • 13:15 – projekcja filmu „History Lesson – The Break Through” oraz “Interroggation” + Meeting With Ryszard Bugajski (Ways to Freedom – Drogi do wolności) (MCK – Kino Orzeł)
  • 18:45 – projekcja filmu “Under Fire” + Working With John Alcott + Meeting With Roger Spottswoode około godziny 21:00 (Multikino, Sala nr 10)
  • 19:00 – Meeting With Janusz Majewski (Zofia Nasierowska Photography) (Galeria Farbiarnia)

20 listopada (czwartek)

  • 18:30 – projekcja filmu “Eden” + Meeting With Denis Lenoir około godziny 20:30 (Multikino, Sala nr 10)
  • 20:15 – Meeting With Phedon Papamichael (Advanced Film Making – Zaawansowane kręcenie filmów)
  • 20:45 – Meeting With Caleb Deschanel (Opera Nova)
  • 23:00 – Meeting With Music Videos Competition Nominees (Opera Nova)

21 listopada (piątek)

  • 14:30 – projekcja filmu “The Right Stuff” + Meeting With Philip Kaufman oraz Caleb Deschanel około godziny 17:45 (MCK – Kino Orzeł)
  • 16:15 – projekcja filmu “Enchanted Kingdom" – 3D + Meeting With Barry Sandrew około godziny 17:45 (Multikino, Sala nr 6)
  • 19:45 – Meeting With Faith Akin, Alan Starski oraz Rainer Klausmann (Opera Nova)

Wykłady i seminaria podczas Camerimage 2014

16 listopada (niedziela)

  • 13:30 – seminarium – Carl Zeiss – Shooting With Zeiss lenses led by Sebastian Wiegärtner (Opera Nova)
  • 15:00 – wykład New Exciting Aesthetics on the Horizon of Cinematography High Dynamic Range and Wide Color Gamut led by Stefan Gradinetti (Opera Nova)
  • 17:45 – seminarium Filmlight BLG: Colour from Set to Screen (Opera Nova)

17 listopada (poniedziałek)

  • 11:00 – warsztaty Canon – Techniques for Concert Film Making led by Stephen Goldblatt (WSG, Budynek M)
  • 13:00 – wykłady The Value of Key Art. Film Marketing lead by Tomasz Opasiński (MCK – Kino Orzeł)
  • 14:15 – seminarium Carl Zeiss - Shooting With Zeiss lenses led by Sebastian Wiegärtner (Opera Nova)
  • 15:30 – seminarium Technicolor (Opera Nova)

18 listopada (wtorek)

  • 11:00 – wykład – Legalna Kultura – prof. dr hab. Elżbieta Traple „Podstawowe problemy prawno-autorskie w czasie tworzenia filmu i jego późniejszej eksploatacji” (WSG, Sala Widowiskowa APK)
  • 11:15 – seminarium oraz panel dyskusyjny Panavision – Anamorphic Tradion and Innovation moderated by Benjamin B (MCK – Kino Orzeł)
  • 14: 15 – seminarium Panavision oraz Master Class With Caleb Deschanel moderated by Benjamin B (MCK – Kino Orzeł)
  • 16:30 – seminariam – Colorfront – It’s All About the Image (Opera Nova)
  • 17:15 – Master Class – Jacek Koprowicz, Jerzy Zieliński Work on the Visual Side of the Film “Medium” (1985) (MCK – Kino Orzeł)
  • 18:30 – seminarium – Panasonic Exclusive Varicam – The Legacy Continues (Opera Nova)
  • 18:30 – seminarium Stephen Lighthill Aficonservatory Programme (Multikino, Sala nr 7)
  • 19:30 Master Class With Kim Longinotto (MCK – Kino Orzeł)
  • 20:30 – seminarium Bob Dylan Art With Aaron Young and Hanns-Peter Bushoff (Opera Nova)

19 listopada (środa)

  • 11:00 – seminarium Carl Zeiss – Shooting 2D and 3D led by Florian Maier (Opera Nova)
  • 12:30 – panel dyskusyjny – K5600 Transvideo The Image Crew moderated by Benjamin B (Opera Nova)
  • 14:15 – panel dyskusyjny Get Noticed as a Proffesional Film Artist With Talent Agents (Opera Nova)
  • 16:00 – seminarium – Black Magic Design – A Big Screen Treatment (Opera Nova)
  • 19:30 – seminarium BSC and IMAGO – Inspirational Talk With Chris Menges moderated by Nigel Walters (MCK – Kino Orzeł)
  • 21:30 – panel dyskusyjny Archival Materials in Story Telling (Opera Nova)

20 listopada (czwartek)

  • 10:00X Forum Prawnicze X Muza A Temida (OperaNova)
  • 11:30 – warsztaty Arri - Blocking, Lighting and Shooting a Scene led by Phedon Papamichael (WSG, Budynek M)
  • 12:30Warsztaty Towarzyszące Konkursowi Spotów Reklamowych “Fundusze Europejskie w Kadrze” (Multikino, Sala nr 7)
  • 12:45Warsztaty dla Młodych Twórców Grolsch Crowdfunding „Tworzyć Bez Kompromisów” – po warsztatach projekcja filmu „Joanna” (MCK – Kino Orzeł)
  • 15:30 – warsztaty Arri – From the Page to the Screen led by Stijn Van Der Veken (WSG, Budynek M)
  • 17:45 – seminarium – Kodak – It’s About the Look (Opera Nova)
  • 19:00 – warsztaty Lighting With Digital Sputnik Led Systems (Multikino, Sala nr 7)
  • 19:30 – seminarium - Tiffany – What Do Optical Filters Offer Digital Acquisition (Opera Nova)

21 listopada (piątek)

  • 11:30 – warsztaty – Arri – AMIRA and Techniques for Documentary Filmmaking led by Johann Perry and Neil Harvey (WSG, Budynek M)
  • 13:30 – seminarium 3D by International 3D and Advanced Imaging Society (Multikino, Sala nr 7)
  • 15:15 – seminarium – Cannon (Opera Nova)
  • 15:30 Tribute To Gordon Willis With Cinematographers And Stephen Pizzello Moderated by Benjamin B (Multikino, Sala nr 7)
  • 17:15 – seminarium – Panasonic Exclusive Varivam – The Legacy Continues (Opera Nova)

Spodobał Ci się ten artykuł? Poleć go innym !

Fotografia artykułu

Program Camerimage 2014
Bezpłatny poradnik - Jak skutecznie i trwale schudnąć

Ciekawe filmy

Informacje o plikach cookie. Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Regulamin