4 listopad 2014

Znamy skład jury konkursowego Camerimage Festival 2014

Napisał 
Już 15 listopada w Bydgoszczy rozpocznie się wielkie święto sztuki operatorskiej – Camerimage 2014. Znamy już skład jury konkursów organizowanych w ramach wydarzenia.

Camerimage Festival to wydarzenie, które już na stałe wpisało się na mapie kulturalnych wydarzeń w naszym kraju i jest poważane na całym świecie. Jest to wielkie święto światowej kinematografii i jedno z najważniejszych wydarzeń na świecie, które doceniane jest przez twórców filmowych z wszystkich krajów. W dniach 15 – 22 listopada, Bydgoszcz ponownie stanie się stolicą sztuki operatorskiej, a to wszystko dzięki Camerimage Festival 2014.

Dziesiątki projekcji, warsztaty oraz spotkania z artystami z całego świata to tylko część atrakcji zaplanowanych przez organizatorów. Jedną z najważniejszych części festiwalu są bowiem konkursy, podczas których nagrodzeni zostaną m.in. twórcy wideoklipów, filmów dokumentalnych oraz pełnometrażowych.

Znamy już składy jury konkursów zaplanowanych podczas Camerimage 2014!

Konkurs Główny

  • Roland Joffé – Przewodniczący Jury (reżyser, producent; Pola śmierci, Misja, Vatel)
  • Christian Berger (autor zdjęć; Pianistka, kryte, Biała wstążka)
  • Ryszard Bugajski (reżyser, scenarzysta; Przesłuchanie, Generał Nil, Układ zamknięty)
  • Ryszard Horowitz (fotokompozytor)
  • David Gropman (scenograf; Wbrew regułom, Czekolada, Życie Pi)
  • Arthur Reinhart (autor zdjęć, producent; Wrony, Tristan i Izolda, Wenecja)
  • Oliver Stapleton (autor zdjęć; Wbrew regułom, Podaj dalej, Nie bój się ciemności)
  • Manuel Alberto Claro (autor zdjęć; Rekonstrukcja, Melancholia, Nimfomanka)
  • David MacMillan (inżynier dźwięku; Indiana Jones i Świątynia Zagłady, Speed: Niebezpieczna prędkość, Apollo 13)

Konkurs Filmów Polskich

  • Caleb Deschanel – Przewodniczący Jury (cinematographer; Pierwszy krok w kosmos, Patriota, Pasja)
  • Affonso Beato (autor zdjęć; Wszystko o mojej matce, Ghost World, Królowa)
  • Scott Franklin (producent; Requiem dla snu, Zapaśnik, Czarny łabędź)
  • Ellen Harrington (kuratorka wystaw w Amerykańskiej Akademii Filmowej, selekcjonerka, producentka)
  • Phil Méheux (autor zdjęć; GoldenEye, Maska Zorro, Casino Royale)
  • Matthew Libatique (autor zdjęć; Iron Man, Czarny łabędź, Noe: Wybrany przez Boga)
  • Jeannine Oppewall (scenografka; Tajemnice Los Angeles, Złap mnie, jeśli potrafisz, Niepokonany Seabiscuit)
  • Michael Seresin (autor zdjęć, reżyser; Midnight Express, Harry Potter i więzień Azkabanu, Ewolucja planety małp)
  • Amy Vincent (autorka zdjęć; Pod prąd, Jęk czarnego węża, Footloose)

Konkurs Etiud Studenckich

  • Rob Epstein – Przewodniczący Jury (reżyser, producent; Czasy Harveya Milka, Skowyt, Królowa XXX)
  • Andreas Dresen (reżyser, scenarzysta; Na półpiętrze, Whisky z wódką, W pół drogi)
  • Steven Poster (autor zdjęć; Rocky 5, Donnie Darko, Koniec świata)
  • Irena Strzałkowska (producentka; Weiser, Senność, Róża)
  • Martin Walsh (montażysta; Dziennik Bridget Jones, Chicago, V jak vendetta)
  • Marcin Wrona (reżyser; Telefono, Moja krew, Chrzest)
  • Aaron Young (marszand dzieł sztuki)
  • Phedon Papamichael (autor zdjęć; Spacer po linie, Spadkobiercy, Nebraska) 
  • Konkurs Pełnometrażowych Filmów Dokumentalnych
  • Maryse Alberti – Przewodnicząca Jury (autorka zdjęć; Happiness, Idol, Zapaśnik)
  • Svetlana Cvetko (autorka zdjęć; Szwindel: Anatomia Kryzysu, Nierówność dla wszystkich, Facing Fear)
  • Giona A. Nazzaro (krytyk filmowy, dziennikarz, pisarz)
  • Tony Pierce-Roberts (autor zdjęć; Pokój z widokiem, Powrót do Howards End, Okruchy dnia)
  • Johannes Kirchlechner (autor zdjęć; Drei D, Comeback für Freddy Baker, Sieben Tags im Paradies)

Konkurs Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych

  • Jay Rosenblatt – Przewodniczący Jury (reżyser, producent, montażysta; Ludzkie bestie, Ból po utraconej nodze, W mroku)
  • Kate Amend (montażystka; Długa droga do domu, Wśród obcych , First Position)
  • Lawrence Grobel (pisarz, dziennikarz filmowy)
  • Christian Frei (reżyser, producent; Fotograf wojenny, Wielki Budda, Kosmiczni turyści)
  • Nancy Schreiber (autorka zdjęć; Listopad, Dziewiątki, And the Oscar Goes To...)

Konkurs Wideoklipów

  • Ed Lachman – Przewodniczący Jury (autor zdjęć; Erin Brockovich, Daleko od nieba, I'm Not There. Gdzie indziej jestem)
  • Hanns Peter Bushoff (konsultant i menadżer marketingowy, dziennikarz)
  • Matthew Libatique (autor zdjęć; Iron Man, Czarny łabędź, Noe: Wybrany przez Boga)
  • Nancy Schreiber (autorka zdjęć; Listopad, Dziewiątki, And the Oscar Goes To...)
  • Michael Seresin (autor zdjęć, reżyser; Midnight Express, Harry Potter i więzień Azkabanu, Ewolucja planety małp)
  • Roman Vasyanov (autor zdjęć; Bogowie ulicy, Grupa "Wschód", Furia)

Konkurs Debiutów Reżyserskich

  • Albert Hughes – Przewodniczący Jury (producer, director, writer; Z piekła rodem, Księga ocalenia, Zagrożenie dla społeczeństwa)
  • Dorota Chamczyk (producentka, reżyserka; Na wspólnej, Magda M, Usta Usta)
  • Adriano Goldman (autor zdjęć; Ucieczka z piekła, Sierpień w hrabstwie Osage, Śmieć)
  • Thomas Hardmeier (autor zdjęć; 22 kule, The Young and Prodigious T.S. Spivet, Yves Saint Laurent)
  • Janusz Majewski (reżyser, scenarzysta; Zaklęte rewiry, C.K. Dezerterzy, Mała matura 1947)
  • Denis Lenoir (autor zdjęć; Demonlover, 88 minut, Eden)
  • Lilly Kilvert (scenografka; Wichry namiętności, Ostatni samuraj, Walkiria)

Konkurs Debiutów Operatorskich

  • Roger Spottiswoode – Przewodniczący Jury (reżyser, montażysta, producent; Air America, Jutro nie umiera nigdy, Dzieci z Jedwabnego Szlaku)
  • Dennis Dembia (specjalista ds. PR, VP agencji Rogers & Cowan)
  • Eric Edwards (autor zdjęć; Moje własne Idaho, Dzieciaki, Cop Land)
  • David Franco (autor zdjęć; Jak ugryźć 10 milionów, 3000 mil to Graceland, Pochowaj me serce w Wounded Knee)
  • Stephen Lighthill (autor zdjęć; 60 Minutes, Nash Bridges, Ziemia 2)
  • Krzysztof Malkiewicz (pisarz, wykładowca)
  • Sergei Trofimov (autor zdjęć; Nocna straż, Dzienna straż, Mongol)

Konkurs Filmów 3D

  • Jim Chabin – Jury President (producent, ekspert technologii 3D)
  • Grant Anderson (producent, ekspert technologii 3D; Beowulf 3D, Green Hornet 3D, Niesamowity Spider-Man)
  • Markus Lanxinger (stereografer; Green Hornet 3D, Niesamowity Spider-Man, Transformers: Wiek zagłady)
  • Phil 'Captain 3D' McNally (stereografer; Jak wytresować smoka, Kot w butach, Krudowie)
  • Barry B. Sandrew (pionier w dziedzinie efektów wizualnych; Hugo i jego wynalazek, Transformers 3, Top Gun)
  • Steve Schklair (producent, specjalista ds. technologii cyfrowej; Apollo 13, Titanic, Terminator 2: 3D)

Konkurs Spotów Reklamowych

  • dr Magdalena Florek (specjalistka ds. marketingu, konsultantka ds. strategii marki)
  • Natalia Hatalska (ekspert w dziedzinie alternatywnych form komunikacji marketingowej)
  • Jan Majle (dyrektor kreatywny)
  • Paweł Tkaczyk (ekspert w dziedzinie budowania silnych marek)

Spodobał Ci się ten artykuł? Poleć go innym !

Fotografia artykułu

Zobacz skład jury Camerimage 2014
Bezpłatny poradnik - Jak skutecznie i trwale schudnąć

Ciekawe filmy

Informacje o plikach cookie. Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Regulamin